alamy indirim kodu
Mağazayı Oyla

167 kullanıcı oyu ile 4.1 / 5 ortalama

Alamy İndirim Kodu ve İndirim Kuponları Kasım 2023

En güncel Alamy indirim kuponu, hediye çeki ve kampanyalarını aşağıda bulabilirsiniz!

İndirim Kodları

En son gelen 4 indirim kuponu

En son gelen 4 indirim kuponu

Geçmiş Kodlar

Unutmayın, tekrar aktif hale gelmiş olabilir!

Alamy İndirim Kodları 2023

Fotoğraf çekmek ya da çekilmek çok eğlenceli bir eylem oldu. Hepimizin selfie yapmadan duramadığı bir zamanda yaşıyoruz. Artık elimizde bir fotoğraf makinesine dönüşen akıllı telefonlarımız var. Ekmek, su gibi bir şey oldu bu bizim için. Elbette bu noktaya gelene kadar çok uzun bir serüven yaşadı bu ilginç mercekler.

İlk fotoğrafı kim çekti, neyin fotoğrafıydı, ilk fotoğraf makinesi neye benziyordu gibi sorularla fotoğraf makinesi ile ilgili bir serüvene çıkmak istiyoruz sizlerle. Bu konuyla ilgili oldukça ilginç bilgiler vereceğiz. Şimdi kemerlerinizi takın ve çok şaşıracağınız bilgilere hazır olun.

Dünyadaki ilk fotoğraf makinesini Araplar icat etti. Bir İslam optik bilgini olan Basralı El-Hasan, güneş tutulması sırasında ışınları inceleyebilmek adına bir makine yaptı. Daha sonra Roger Bacon 13. yüzyıla ait Arap el yazmalarını inceleyerek görüntü kaydeden bu makinadan haberdar oldu. Tabii o zamanlar henüz kaydedilmiş net bir görüntü yok ortada.

1823 yıllarına geldiğimizde ilk fotoğraf karesi elde edildi. İlk kez ışığa duyarlı bir levha üzerinde bir görüntü kaydetmeyi başaran kişi Joseph Nicepore Niepce oldu. Bir yaz günü, küçük bir güvercin yuvasının fotoğrafını çekmişti. İşte bu görüntü tarihteki ilk fotoğraf olarak bilinir.

1900’lü yıllardan sonra fotoğrafçılık biraz daha yaygınlaştı. Siyah beyaz, çok kaliteli olmayan görüntüler ile fotoğraf ile birlikte tarih de kaydedilmeye başladı. Bu noktadan sonra büyük bir hız kazanan teknolojik gelişimlerle birlikte odak, poz, renkli görüntü gibi pek çok aşama ile fotoğrafçılık bambaşka bir boyut kazandı.
Bugün herkes için amatör de olsa fotoğrafçı diyebiliriz. Her gün kim bilir kaç adet fotoğraf çekiyoruz farkında bile değiliz. Bu kısacık işlemi bugün yapabilmek için ne kadar büyük mücadeleler verilmiş öyle değil mi?

Elbette hepimiz arasında çok yaygın olan fotoğraf için pek çok özel site bulunuyor. Bu sitelerden biri Alamy. Alamy fotoğrafçılarla, görüntüye ihtiyacı olan kişileri ortak bir noktada buluşturuyor. Yani Alamy’ye 2 şekilde tıklama sebebiniz olabilir. Ya iyi fotoğraf çekmek isteyen ve bunları satmak isteyen biri olabilirsiniz ya da temiz ve kaliteli bir görsele ihtiyacı olan birisiniz.

Tam 173 ülkeden farklı fotoğrafçıya ev sahipliği yapan Alamy’de sayısız fotoğraf var. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcı bu siteyi tıklıyor ve istediği görüntüyü bulmaya çalışıyor. Stok görsel, vektörel ve video konusunda tam bir derya deniz olan Alamy size mutlaka faydası dokunacak olan harika bir site.

Özellikle bir işletme ya da marka sahibi iseniz mutlaka stok görsel kullanmanızı tavsiye ederiz. Orijinal, telif istemeyen tüm lisanslı görsellere her zaman ihtiyacınız olacak. Sadece işletmeler değil internet ortamında iş yapan herkesin ihtiyacı var aslında bu tarz görsellere. Günümüzde blogger, vlogger, kitap ya da dergi çıkaran firmalar, reklam ve pazarlama sektöründeki hemen herkes kullanmalı.

Eğer çok fazla görüntüye ihtiyacı olan biri değilseniz, ara sıra alım yapıyorsanız misafir girişi yapabilirsiniz. Ama sürekli bir fotoğraf ihtiyacınız varsa mutlaka siteye üye olun ve size uygun paketlerden birini seçin. Bu paketler sayesinde çok daha fazla fotoğrafı çok daha uygun fiyatlara almanız mümkün oluyor. Hala kendinize uygun bir çözüm bulamazsanız eğer Alamy’nin müşteri hizmetlerini arayın. Mutlaka size özel çok iyi bir teklif sunacaklardır.

Alamy’de kolayca fotoğraf bulacağınız özel kategoriler var. Doğa, manzara, mimari, sanat, aşk, yaşam tarzı, kavramlar, kültürler, yolculuk ve yaban hayatı gibi başlıklar sayesinde siz de kendiniz için en doğru seçimi yapacaksınız.

Aktif Alamy Kuponları

Güncel Alamy kuponları ve kampanyaları